2022. augusztus 12. péntek
Klára, Letícia
Holnap: Ipoly napja lesz

Szent Jakabot ábrázoló gránitszobrok

A spanyolországi Santiago de Compostelában készült és felszentelt, Szent Jakabot ábrázoló gránitszobrok kerülnek elhelyezésre a Magyar Zarándokút két pontján.  Az egyik felállítási hely a zarándokút kezdőpontja Esztergom, míg a másik Dabas-Sári városrész lesz. Szent Jakabot a zarándokok védőszentjének tekintik, így ezek a szobrok méltó jelképei és részei lesznek a Magyar Zarándokútnak.

A szobrok elhelyezésének ötletéről, kivitelezésükről és hazaszállításukról Kőszegi Zoltán polgármesterrel készült beszámolót tekinthetnek meg olvasóink.

A Dabas Televízió felvétele