Háromért hatot 1944 novembere
A film szereplői valamennyien szőlősi polgárok:
Ambrus István, Dodog Ferencné, Farkas Józsefné, Farkas József (†2010), Gebura Pálné, Hefler Istvánné, Hefler István, Ladányi Árpádné, Precsinszki Józsefné, Precsinszki József
Szerkesztő: Tölli Andrea Operatőr: Kátai Ferenc Vágó: Balázs Zoltán A felvételt készítette a MAG Televízió.
Dabas város történelmi értékei II. - A dabasi Kossuth-hagyományok alapjai
A felvételeken a jubileumi megemlékezés és könyvbemutató alkalmából megszólal Csontos József a Dabasi Református Egyházközség református lelkésze, Kőszegi Zoltán Dabas Város Polgármestere, Sztavinovszky Győzőné a könyv lektora valamint maga a szerző Czagányi László helytörténész.
2009-es esztendőben a 75. évfordulóhoz érkezett a Soroksár-Kecskemét transzkontinentális műút átadása és a Dabas - Gyón, között rendezett első motoros gyorsulási versenyek.
Az 1930-as évektől a magyar autó- és motorsport történetének színes, nemzetközi kitekintésben is jelentős fejezete kötődik Gyón községhez.
Az 5 kilométeres rekordpálya a Budapest-Belgrád nemzetközi főútvonal részeként létesült. A kivételes adottságú, nyílegyenes gyóni betonon kiváló eredmények születtek, sorra dőltek meg a hazai és a nemzetközi gyorsasági rekordok, a külföldi versenyzők Európa-szerte elvitték a gyóni pálya jó hírét. Az első hivatalos versenyre 1934. október 28-án vasárnap került sor.
Szerkesztő: Tölli Andrea Operatőr: Kátai Ferenc Vágó: Balázs Zoltán
a könyv szerzőjével
Zlinszky János professzor úr, volt alkotmánybíró, Dabas díszpolgára származásán, családján keresztül kötődik városunkhoz, elődei itt nyugosznak, a régi családi kúria pedig gyermekkori emlékeinek színtere. Zlinszky professzor úr úgy érezte, tartozik őseinek azzal, hogy megörökítse múltjukat, visszavezesse a bonyolult és szövevényes genealógiai szálakat a felvidéki Zlin városába, ahonnan útjára indult, majd egyre terebélyesedett és szerteágazott a Zlinszky família.
Komoly dokumentumkészlet – levelek, okmányok, címerek, adatok, naplók, feljegyzések – állt rendelkezésére, és a hiányzó információkat a család örömest kiegészítette, de nemcsak adatokkal szolgáltak, hanem javaslatokkal, jó tanácsokkal is. A professzor úr felvállalta, hogy megörökíti a gyóni Zlinszky-család történetét, egy furcsa, műfaji sokszínűségében érdekfeszítő könyvben, amely száraz genealógiai adatokon túl szépen, emberien megrajzolt portrékat, mosolyra fakasztó történeteket, anekdotákat
is tartalmaz. Az ősök arcképcsarnoka megelevenedik, emberközelbe kerül, megismerjük életüket, elveiket, világnézetüket, nagyságuk szerényen, de határozottan bontakozik ki az olvasó szeme előtt. ( részlet : Dabasi Újság 2009. októberi számából )