A rendezvényt Kuli Imre, a Humánerőforrás Bizottság sportért felelős tagja nyitotta meg, majd Kőszegi Zoltán polgármester köszöntötte az egybegyűlteket. A városvezetők átadták a különböző szakágak képviselőinek az odaítélt elismeréseket, az Év sportolója díjakat, valamint az Év edzője és az Év csapata díjat.
Az alábbiakban a kitüntetettek névsorát olvashatják.
– utánpótlás labdarúgás: Zelovics Attila
– felnőtt labdarúgás: Farkas Krisztián
– fitnesz: Gecser Enikő Dóra, Salga Léna
– kyo newaza földharc: Kovács Dániel
– kyokushin karate: Lajosbányai Dánel
– birkózás: Balog Zsolt
– birkózás: Vajó Bernadett
– amerikai futball, felnőtt: Sipos Norbert
– amerikai futball, serdülő: Garajszki Ádám
– triatlon férfi, serdülő: Kanyik András
– triatlon női, serdülő: Bukovszki Tünde
– duatlon férfi: Farkas Zsolt
– duatlon női, gyermek: Nagy Ágnes
– úszás férfi: Kecskés Bence
– úszás női: Szegfi Csenge
– felnőtt férfi kézilabda: Bakos Dávid
– utánpótlás kézilabda: Márton Bence
– lovas sportág: Pál István Zoltán
– erőemelés: Bordás Sándor
– asztalitenisz: Kosiba Dániel
– gokart: Kancsár Ferenc
Az Év Csapata – az FC Dabas II. csapata
Az Év Edzője – Lorántfyné Horváth Ildikó
A rendezvényen átadásra kerültek Az Év Dabasi Diákja, Az Év Vállalkozója, Az Év Kulturális Eseménye Dabason díjak, valamint a Képviselő-testület által adományozott további elismerő oklevelek a kiemelkedő karitatív és közösségi munkát végző személyek részére. A rendezvényt a MOTIVA zenekar koncertje zárta.
A rendezvény rövid zenés összeállítással kezdődött, a műsorban részt vett Latyák Domonkos (gitár), a Solymosi Borbála és gyermekei (zenés népdalcsokor), a Dömők család valamint Gogolák Alexandra (népdal). Kőszegi Zoltán polgármester köszöntőjében nagyra értékelte a segítőszakma és a szociális munka fontosságát és elismeréssel szólt annak művelőiről, elkötelezett hozzáállásukról, minden ágazatban. A rendezvényen átadták a Rászorultakért és Elesettekért díjat, amelyet idén a Családsegítő Szolgálat munkatársa, Kuli Andrea vehetett át.
XVII. DABASI NAPOK programsorozat részeként adott koncertet a Kossuth Művelődési Központ udvarán a Bordó Sárkány Régizene Rend formáció, akik nagy közönségsikert arattak a sokszínű és fergeteges előadásuknak köszönhetően.
Most a koncertjük felvételét megtekinthetik az érdeklődők az alábbiakban.
Augusztus 14–22. között került megrendezésre a A Sári Napok – Šárské Dni 2015 rendezvénysorozat a településrész különböző pontjain.
Az augusztus 19-i programjai a Sári Közösségi Házban kerültek megrendezésre. Ezen a délután igen sok és érdekes rendezvény várta az érdeklődőket. Először Folk Udvar néven gyermek táncház fogadta a vendégeit, majd késő délután - A természet apró csodái - névvel Prauda Miklós fotóművész kiállítás megnyitójára került sor. Végül pedig egy Jazz-koncert előadás mellett a Palermo Borbolt és Csokoládémanufaktúra, valamint Gódor Attila szekszárdi borász közreműködésével borkóstolón vehettek részt a vendégek .
Emlékeztünk… és nem ünnepeltünk, mert ünneplésre a jelenben még nincs okunk. Az idei alkalmat kistérségi rendezvényként hirdettük meg, így Dabas város közösségén kívül jelen volt néhány kistérségi település polgármestere, alpolgármestere, képviselője, akik a dabasiakkal együtt kívántak emlékezni és koszorúzni ezen a délutánon.
A délutánt a Kistérségi Fúvószenekar nyitotta meg nemzeti Himnuszunkkal, majd Kőszegi Zoltán polgármester, az OKTKT elnöke köszöntötte a jelenlévőket. A székelyruhába öltözött erdővidéki fiatalok, a Vargyasi Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet tagjai, megható műsorral készültek erre az alkalomra. A nemzetiségi létbe süllyedt magyarság fájdalma, kiútkeresése, megmaradásának kérdései hitelesen csengtek az általuk előadott versekből, dalokból.
Popovics Béla munkácsi irodalomtanár, történész már ismerős a dabasiaknak, hiszen idén március 15-i beszédével meghatotta és lelkesítette a közönséget. Felkészültsége, nagyszerű szónoki képessége, erős hite és optimizmusa most is feltöltötte a hallgatóságot, erőt és reményt adott a trianoni trauma feldolgozásához anyaországi és határon túli nemzettársainknak.
A tragikus sorsú motoros emlékére Dabas Város Önkormányzata emléktáblát helyeztetett el a London étterem falán. Idén Kőszegi Zoltán polgármester, Pálinkásné Balázs Tünde és Zelenák András alpolgármesterek, Feldman László, a körzet képviselője, dr. Kiss Miklós szervező, a Fóti Motorbarátok Körének tagja, a motorosklubok képviselői és a nyugdíjasklubok tagjai helyeztek el koszorút a domborműnél.
A rendezvény első helyszíne a Kossuth Ház Galéria és Kerekes László Alkotóház volt, ahol az egybegyűltek megtekinthették a dabasi óvodások rajzkiállítását, amely a Jó cselekedetek évében a „Tégy jót és csodát teszel” vezérgondolat mentén öltött formát. Idén nagyon sok alkotás részesült elismerésben, ami azt bizonyítja, hogy sok tehetséges és kreatív kisgyermek jár városunk óvodáiba.
Az ünnepség következő helyszíne a Ravasz László úti református templom kertje volt, ahol dr. Kókai Nagy Viktor lelkész fogadta a vonulókat. Beszédét követőn Révész Károly képviselő nemzetiszínű szalagot kötött a szabadság fájára, majd a közönség átvonult a Kossuth Lajos Általános Iskola elé, ahol plakett-avatásra és koszorúzásra került sor. A megemlékezés elején az iskola diákjai és az egybegyűltek együtt mondták el Petőfi Sándor Nemzeti dal című versét, majd Kőszegi Zoltán polgármester és Tamás Roland igazgató leleplezte a megújult Kossuth-plakettet (Pataky Miklós szobrász munkája), és megkoszorúzta az emlékoszlopot.
A központi ünnepség helyszíne a hagyományoknak megfelelően a Szent István tér volt, ahol mintegy 300 fő jelenlétében zajlottak a megemlékezés momentumai. A polgármesteri köszöntőt követően Popovics Béla kárpátaljai történész tartott ünnepi beszédet, majd sor került a Dabas Város Környezetvédelméért Télessy István-díj és a Dabas Város Díszpolgára kitüntető cím átadására. A környezetvédelmi díjat Sikari Orbán kertépítő mester vehette át, míg idei díszpolgárunk a mindenki által szeretett és elismert nyugalmazott gyermekorvos, dr. Farkas Annamária lett.
Az ünnepség koszorúzással zárult, amely idén annyiban tért el a megszokottól, hogy Pásztor Gergely igazgató kezdeményezésére az ünneplők a Kossuth-szobortól átvonultak a gimnázium előtti Széchenyi-szoborhoz, ahol szintén elhelyezték a kegyelet koszorúját.
A rendezvényben közreműködött: Ambrus Lehel (szaxofon), Bánszki Bence (Kossuth-szónoklat) az ÁSZ Színpad (ünnepi műsor), a Pilinke Énekegyüttes (katonadalok), valamint a Dabasi Kovács Sámuel Honvédtüzér Egyesület (koszorúzás).
Ezt követően Birinyi József, a KÓTA társelnöke, a Hungarikum Szövetség elnöke mondott ünnepi beszédet. A rendezvény folytatásában Kőszegi Zoltán polgármester és Révész Károly, az Emberi Erőforrások Bizottság elnöke átadta a Dabas Kultúrájáért Karacsné Takács Éva-díjat, amelyben idén Solymosi Borbála népművész, nemezkészítő és népiének tanár részesült.
A díjátadás után a kitüntetettet a Pilinke énekegyüttes meglepetés dalcsokorral köszöntötte, a lányok így köszönték meg oktatójuk zenepedagógusi munkáját.
Az ünnepi műsorban élvonalbeli előadóművészek vettek részt, a közönség Birinyi József népzenekutató hangszeres (doromb, tekerőlant, tilinkó) előadásában, Széles András citeraművész és Berta Alexandra citeratanár bravúros játékában gyönyörködhetett. Mindhárom előadó méltó módon és magas művészi szinten tolmácsolta a magyar népzene- és népdalkincs egy-egy szegmensét ezen a rangos eseményen.