2024. április 18. csütörtök
Andrea, Ilma
Holnap: Emma napja lesz

Ballabásné Takács Mária

Ballabásné Takács Mária a hivatal pénzügyi munkatársa, aki 1985 óta, már 35 éve szolgálja a város közösségét nagy szakmai tapasztalattal, példamutatóan.

1985. április 10-1991. február 28-ig a Dabasi Városi Tanácsi Gamesz-ban dolgozott pénzügyi előadóként.
1991. március 1-1994.július 31-ig a Gyóni Géza Általános Iskolában, majd
1994. augusztusától 1996. december végéig a  Kossuth Művelődési Házban könyvelőként tevékenykedett.
1997. január 1-je óta végzi munkáját a Polgármesteri Hivatal Gazdasági Irodáján pénzügyi ügyintézőként.

Feladatai közé tartozik a
 -- Polgármesteri Hivatal a hozzá tartozó önkormányzati intézmények, társulások többek között a
  -- Kossuth Művelődési Ház és Halász Boldizsár Városi Könyvtár
  -- Társult Önkormányzatok Együtt Segítőszolgálata
  -- Dabasi Család és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ
  -- Ország Közepe Többcélú Önkormányzati Társulás
  -- Reménysugár Fogyatékosok Napközi Otthona
  -- Magyar Zarándokút Társulás
  -- Roma Nemzetiségi Önkormányzat
  -- Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat
 a költségvetésének feldolgozása, az eredeti, módosított előirányzat kontírozása és gépi feldolgozása, a teljesítési adatok könyvelése, a féléves beszámoló táblázatainak elkészítése, az éves beszámoló és a hozzá kapcsolódó mérleg analitika elkészítése. Mindezeken túl a Magyar Államkincstár felé az adatszolgáltatások elkészítése is az ő feladata.

Fő ismerője a bérgazdálkodással kapcsolatos összes feladatnak, amit nemcsak a fenti intézmények tekintetében végez, hanem az önkormányzatnál is. Mindezeken túl ellátja a pénztár ellenőri feladatokat.

Munkáját évtizedek óta végzi lelkiismeretesen és nagy szorgalommal, amivel hozzájárult nemcsak a Polgármesteri Hivatal jó hírnevének növeléséhez, hanem Dabas Város és a dabasi közösség gyarapodásához. Mindezek alapján méltán veheti át idén a Dabas Közszolgálatáért Köztisztviselői díjat köszönetünket és hálánkat kifejezve.