Perényi Istvánné

Perényi Istvánné, Balázs Erika Erzsébet Budapesten született 1967. január 18-án. Általános iskolai tanulmányait a Gyóni Géza Általános Iskolában végezte, majd a Kecskeméti Közgazdasági Szakközépiskolában folytatta tanulmányait, és ott is érettségizett.

Édesanyja évtizedekig dolgozott a nagyközségi tanácsnál, mint gyámügyi, anyakönyvi és titkársági ügyintéző. Erika az ő nyomdokaiba lépve 1985. augusztus 1-én kezdett dolgozni az akkori Városi Jogú Nagyközségi Tanácsnál az ügyfélszolgálati irodában. Itt intézte az ügyfelek mindenféle ügyes-bajos dolgait, köztük a hagyatéki és lakcím bejelentési ügyeket.

Erika már az általános iskolában is tisztában volt azzal, hogy milyen szakterületen fog dolgozni, abban a fogalmazásban hogy: - Mi leszel ha nagy leszel? – már akkor is arról írt, hogy ő tanácsi dolgozó lesz!
Az iskola felső tagozatos tanulójaként, énekkari tagként részt vett az esküvőkön, mint műsoradó. 1986-87-ben sikeres anyakönyvi szakvizsgát tett, és 87-től 89. májusáig anyakönyvi és népesség-nyilvántartási ügyintézőként dolgozott, majd az akkori műszaki, építési csoporthoz került ügyintézőként.

1989. október 21-én kötött házasságot az inárcsi Perényi Istvánnal akivel jelenleg is boldog, egymást tisztelő, megértő házasságban él.

1992-1993-ban ismét dolgozni kezdett, akkor már a polgármesteri hivatalban, először pénzügyi szakterületen, majd 1995. első félévéig anyakönyvi és népesség-nyilvántartási ügyintézőként, majd a gyámügyi szakterületen. Majd egy rövid kihagyás után 1997-ben ismét dolgozni kezdett a hivatalban.  2000-ben még a hivatal épületében megalakult az okmányiroda. Erika – ha gyámügyi munkája engedte - már ekkor is szívesen segített az iroda dolgozóinak munkájában. Majd 2001-ben csatlakozott az okmányiroda csapatához és átköltözött az új épületbe. Azóta is számos szakterületen kelet megállnia a helyét.

Nagyon sok nehéz időszakot élt át az életben, de mindig túl tudott lépni az élet nehézségein, valószínűleg életvidám természete miatt. Időnként kicsit hangos, morgolódó, de mindenkinek segít.
Munkabírása hatalmas, az elmúlt negyed évszázadban a hivatali munka bármely szakterületén nagyon jól megállta a helyét, méltó az Év Dabasi Köztisztviselője kitüntetésre.

Képanyagok a díjátadásról