Projekt címe: Dabas település szennyvízelvezetési és -tisztítási fejlesztésének előkészítése
Támogatási szerződés száma: KEHOP-2.1.3-15-2022-00105
Kedvezményezett neve: Dabas Város Önkormányzata
Támogató neve: Európai Unió és Magyarország Kormánya
Támogatási összeg: 213,6 millió forint vissza nem térítendő támogatás
Projekt tervezett kivitelezése: A Támogatási szerződés 2022.10.27-én lépett hatályba.
A tervezett beruházás, a következő fő elemekből áll:
Új szennyvíztisztító telep tervezése, Új szennyvízhálózati szakaszok tervezése, Szennyvíziszap komposztáló technológia tervezése, A tisztított szennyvíz utókezelésére szolgáló nyárfás öntözőterület bővítésének tervezése
A projekttel kapcsolatos híranyagok:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2023. 12. 15.
Befejeződött a dabasi új szennyvíztisztító telep tervezése
Dabas település szennyvízelvezetési és -tisztítási fejlesztésének előkészítése címmel új szennyvíztisztító telep tervezése fejeződött be, a várostól távolabbi területen a KEHOP-2.1.3-15-2022-00105 azonosító számú pályázat és a Széchenyi 2020 program keretében, 213,6 millió forint vissza nem térítendő támogatási összeg felhasználásával.
Dabas Város Önkormányzata támogatást kapott a település szennyvízelvezetési és -tisztítási fejlesztésének előkészítésére. A projekt során az engedélyezési és kiviteli tervek készültek el az új szennyvíztisztító telepre, a tisztított szennyvíz utókezelésére szolgáló nyárfás öntöző területre, a bekötőútra és új szennyvízhálózati szakaszokra.
A Tervezési szerződés aláírására 2023.05.30-án került sor az Inno-Water Kutató és Környezetvédelmi Szolgáltató Zrt és az UTB Envirotec Környezettechnológiai Zrt közös ajánlattevőkkel. A tervezési munka 2023.11.30-án befejeződött.
A tervezett fejlesztés keretében a cél egy korszerű, a megnövekedett terhelést kezelni képes, BAT technológiákat alkalmazó szennyvíztisztító telep megvalósítása költséghatékony szennyvíziszap kezeléssel és iszapkomposztálóval, bekötő úttal, új elektromos csatlakozással, valamint nyárfás öntözőterületen megvalósított utótisztítással és a kapcsolódó új csatornahálózati szakaszok (gravitációs és nyomó vezetékek és átemelő aknák), illetve a szükséges monitoring rendszer kivitelezésével és a jelenlegi rendszerbe integrálásával. Az új szennyvíztisztító telep városközponttól távolabb eső pozicionálásával számos, a jelenlegi, elavult szennyvíztisztító telephez köthető probléma megoldásra kerül.
Az engedélyezési eljárások folyamatban vannak.
Az elkészült engedélyezési és kiviteli tervek alapján az önkormányzat a megvalósításra is pályázatot kíván benyújtani, jelenleg a felhívás még nem elérhető.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2023. 06. 13.
Megkezdődött a dabasi új szennyvíztisztító telep tervezése
Dabas Város Önkormányzata támogatást kapott a település szennyvízelvezetési és -tisztítási fejlesztésének előkészítésére. A projekt során az engedélyezési és kiviteli tervek készülnek az új szennyvíztisztító telepre, a tisztított szennyvíz utókezelésére szolgáló nyárfás öntöző területre, a bekötőútra és új szennyvízhálózati szakaszokra.
A Tervezési szerződés aláírására 2023.05.30-án került sor az Inno-Water Kutató és Környezetvédelmi Szolgáltató Zrt és az UTB Envirotec Környezettechnológiai Zrt közös ajánlattevőkkel.
A tervezési munka megkezdődött a tervezett befejezés 2023.12.15.
A tervezett fejlesztés keretében a cél egy korszerű, a megnövekedett terhelést kezelni képes, BAT technológiákat alkalmazó szennyvíztisztító telep megvalósítása költséghatékony szennyvíziszap kezeléssel és iszapkomposztálóval, bekötő úttal, új elektromos csatlakozással, valamint nyárfás öntözőterületen megvalósított utótisztítással és a kapcsolódó új csatornahálózati szakaszok (gravitációs és nyomó vezetékek és átemelő aknák), illetve a szükséges monitoring rendszer kivitelezésével és a jelenlegi rendszerbe integrálásával. Az új szennyvíztisztító telep városközponttól távolabb eső pozicionálásával számos, a jelenlegi, elavult szennyvíztisztító telephez köthető probléma megoldásra kerül
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2022.11.21.
MEGKEZDŐDÖTT A VÁROS SZENNYVÍZELVEZETÉSI ÉS -TISZTÍTÁSI FEJLESZTÉSÉNEK ELŐKÉSZÍTÉSE
Dabas Város Önkormányzata támogatást kapott a város szennyvízelvezetési és -tisztítási fejlesztésének előkészítése, mely magába foglalja új szennyvíztisztító-telep és a hálózat bővítésé tervezését is. A KEHOP-2.1.3-15-2022-00105 azonosító számú pályázat és a Széchenyi 2020 program keretében, 213,6 millió forint vissza nem térítendő támogatási összeg felhasználásával.
A tervezett beruházás, a következő fő elemekből áll: Új szennyvíztisztító telep tervezése, Új szennyvízhálózati szakaszok tervezése, Szennyvíziszap komposztáló technológia tervezése, A tisztított szennyvíz utókezelésére szolgáló nyárfás öntözőterület bővítésének tervezése
Az előkészítési projektben a későbbi, kivitelezésre irányuló projekt szakmai tartalmát megalapozó felmérések, tanulmányok, engedélyezési és kiviteli tervdokumentációk készítése valósul meg.
A tervezett beruházás, és az azt előkészítő projekt megvalósítása hozzájárul Dabas Város szennyvízelvezetésének, szennyvíztisztításának, korszerű iszapkezelésének és hasznosításának fejlesztéséhez, a fenntartható vízgazdálkodás infrastrukturális javításához, valamint a víztakarékossághoz és az éghajlatváltozás kihívásaihoz való alkalmazkodáshoz, a Víz Keretirányelv előírásainak való megfeleléshez.
Az új, korszerű, automatizált szennyvíztisztító, nyárfás utótisztító és szennyvíziszap komposztáló megvalósításával megfelelő energiahatékonyság és üzemeltetési hatékonyság érhető el, ami meglévő zöldfelületek növekedésével, a mikroklíma javulásával jár. Ugyanakkor a jelenlegi városi szennyvíztisztító telep megszűntetése lehetőséget teremt a város központi részének fejlesztésére, a jelenlegi zavaró (pl. bűz) hatások megszűnésére, a lakossági életminőség és környezetminőség javulására.
A Támogatási szerződés 2022.10.27-én lépett hatályba. Jelenleg a közbeszerzési eljárás folyik.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.