Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. február 24. szombat
Szökőnap
Holnap: Mátyás, Jázmin napja lesz

Egyházak

Sári Római Katolikus Egyházközség

Dabas-Sári városrész: Mihoc Valerian atya saritemplom ikon
 Templom: Dabas-Sári Mária Mennybevétele templom
 Cím: 2371 Dabas, Szent János út 143.
 Telefon:  06/29/364-247
   
   
   
   
   
 

Sári egyik legrégebbi épülete a római katolikus templom. Egytornyú, íves szentély-záródású, későbarokk épület. Az 1753-57. években épült az 1718-ban már meglévő kápolna helyére. Felszentelése 1770-ben történt. Erről a bejárat feletti felirat betűi árulkodnak. A latin szöveg jelentése " A mennybe felvett Szűz Mária tiszteletére."  Belseje 1786-ban készült el. Szószéke a váci piarista templom szószéke volt. Műemlék jellegű. A templombelső festményeit a 20.század közepén egy fővárosi művész festette, ami azóta már felújításon is átesett. Az utóbbi évek fejlesztései eredményeként a 21.századi igényeknek megfelelően tudja szolgálni az egyházközség  híveit.

Kálvária. Szépen faragott a középső díszes fakereszt, a passió eszközeinek áttört faragású, érdekes ábrázolásával. 1808-ban készült. Műemléki és városképi szempontból is értékes.

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.