Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2023. december 2. szombat
Melinda, Vivien
Holnap: Ferenc, Olívia, Xavér napja lesz

Civil szervezetek

Áldos Hagyományőrző, Kulturális Közhasznú Egyesület

Elnök: Ronga József
Áldos Hagyományőrző, Kulturális Közhasznú Egyesület
Cím: 2371 Dabas, Fehérakác u. 3.
Telefon: 06/20/932-2300
Weboldal: www.aldosegyesulet.hu
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
   
   
   
     
 

Az Áldos Egyesület 2005-ben alakult a hagyományok, a történelem és a nemzeti öntudat iránt elkötelezett magánszemélyek részvételével. Az egyesület azóta is folyamatosan bővíti tagjainak számát, főleg dabasi lakosok körében. Az egyesület elnöke Ronga József, székhelye Dabas.

Az egyesület célja a magyar állam és a magyar nemzet történelmének, kultúrájának, hagyományainak megismerése és megismertetése. A szervezet tagjai érdeklődést mutatnak a magyar történelem egésze iránt, azonban a régmúltat különleges figyelem övezi, ami elsősorban a magyar őstörténetet.

Az egyesület mindemellett gondot fordít a közösségi életre nevelés, valamint az egyén fejlődésére és szellemi megújulására. Ez utóbbi célt elsősorban kulturális rendezvények, zenei műsorok és előadóestek szervezése révén kívánjuk elérni.

Az egyesület tevékenységének bemutatása a teljesség igénye nélkül: az egyesület oktató és ismeretterjesztő munkát végez a kulturális megújulás, a kultúrák közötti párbeszéd kiterjesztésének jegyében, fontosnak tartva a hasonló magyarországi és határontúli kulturális és önkormányzati szervezetekkel történő párbeszédet és együttműködést. Így, az egyesület legfőbb támogatója Dabas Város Önkormányzata, valamint különböző dabasi cégek, vállalkozók, illetve magánszemélyek. Társadalmi kapcsolatok vonatkozásában pedig elmondható, hogy a helyi és környékbeli általános, és középiskolákkal szoros a viszony, valamint olyan civil szervezetekkel is, amelyeknek hasonló tevékenységi köreik és céljaik vannak.

  • Az egyesület rendszeresen részt vesz a dabasi kulturális események szervezésében, rendezésében és szereplői minőségben műsoraiban is. Ebben az Önkormányzat lehetőségeihez mérten maximális támogatásban részesíti egyesületünket
  • Áldos-napok szervezése (az egyesület életének és céljainak megismertetése és népszerűsítése céljából)
  • Történelmi témájú előadások és beszélgetések szervezése
  • Könnyűzenei koncertek szervezése Dabason
  • Hagyományőrző találkozókon való aktív részvétel
  • Dabas testvérvárosai kulturális és önkormányzati programjain való részvétel
  • Határontúli magyar egyesületekkel, civil szervezetekkel való kapcsolattartás és közös programok szervezése, azokon való részvétel
  • Sport tevékenység - íjászat, lovaglás
  • Meghívás alapján honfoglalás kori életmód bemutatása
  • Egyesületünk tevékenységei között szerepelnek továbbá határontúli egyesületekkel történő közös erőfeszítések, történelmünk hagyatékának felkutatására és megismertetésére. 2006-ban régészeti ásatáson vettünk részt, melynek leleteit a Székely Nemzeti Múzeum azóta is őrzi, és kiállításra bocsátotta.

Hagyományainkhoz híven minden évben megrendezzük és csatlakozunk a Külföldi Magyar Cserkészek által indított, a "Magyar Szolidaritás Tüze" kezdeményezéshez. Az ünnephez számos helyi lakos és hasonló szervezetek tagjai, valamint hagyományőrzők is csatlakozni szoktak.

Hangsúlyt kívánunk helyezni az íjászat, mint sport és életmódjavító tevékenység népszerűsítésére. Dabason minden héten szerdán, és vasárnap nyílt íjászedzéseket tartunk, melyeken helyi és környékbeli fiatalok és felnőttek egyaránt részt vesznek.

Nyáron ősi életmód tábort szervezünk, melynek egy hete alatt a résztvevő fiatalok megismerkedhetnek kézműves mesterségekkel, lovaglási és íjászati lehetőséget is kapnak, valamint a magyarsághoz kapcsolódó történelmi előadásokat hallhatnak.

Egyesületünk ezidáig két alkalommal is megrendezte az István, a király című rockoperát a Dabasi Sportcsarnokban. Mindkét alkalommal telt ház (2500-3000 ember) fogadta a 150 fős szereplőgárdát megmozgató produkciót.

Bővebben honlapunkon tájékozódhat: www.aldosegyesulet.hu

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.