A futónap alkalmából minden távon chipes időmérést biztosítanak a szervezők (rajtszámra applikált egyszer használatos chip segítségével). A rajt és a cél az OBO Aréna előtti területen helyezkedik el, a 3 km-es távon indulók a Laguna Üzletháznál elhelyezett forduló megkerülésével, a negyedmaratoni távon indulók pedig a sári és a gyóni városrészben elhelyezett fordulók megkerülésével érkeznek vissza a sportcsarnokhoz. A félmaratoni távon indulók a Vörösmarty-Vasút- Szent István-Bartók úton fognak többször (négyszer) végig futni.

A futás útvonala rendőri felvezetéssel és rendezőkkel biztosított. A rendezvény teljes időtartamára orvosi ügyeletet biztosítunk.RAJT:
félmaratoni táv: 9.00 óra
3 km-es táv: 9.30 óra
negyedmaratoni táv: 10.00 óra
óvodás táv: 10.15 óra
Terveink szerint idén is megtartjuk a „Fut a Cég” kategóriát, ennek keretében a legtöbb résztvevővel (mindegy, hogy a kolléga melyik távon indul) megjelenő cég/intézmény különdíjban részesül.

A már hagyományosnak tekinthető Plank verseny mellett 2026-ban először „Feleségcipelő versenyt” is rendezünk.Előnevezés: https://korido.hu/2026DabasiFutonap_reg Azok számára, akik az előregisztráció lehetőségével nem tudtak élni május 25-ig, nekik május 31-én, reggel 8.00 órától helyszíni regisztrációt biztosítunk. Az előregisztráltak is ettől az időponttól tudják átvenni a rajtszámaikat.

A Futónap továbbra is minden résztvevő számára ingyenes, de az egyedi futónapi pólók korlátozott száma miatt csak az első 1000 futó számára tudunk biztosítani pólót. A futónapi pólók kiosztása is reggel 8.00 órától történik a helyszínen a rajtszámok felmutatása alapján.Nemenként az első három helyezett érmet kap. A 3 km-en korcsoportonként is osztunk érmet. Ezt a távot jelmezben is lehet teljesíteni, a legszellemesebb jelmezes futót a szervezők különdíjban részesítik.

Az iskolák közötti verseny különdíja egy-egy 150.000 Ft, 100.000 Ft és 50.000 Ft értékű sportszervásárlási utalvány. A rendezvény végén a helyszínen tartózkodó résztvevők között kisorsolunk egy kerékpárt.A Futónap teljes költségét szponzori adományokból gyűjtjük össze. Támogatóink segítségével tudjuk a fiatalabb korosztályokat megismertetni a rendszeresen végzett testmozgás előnyeivel, ötletet adni ahhoz, hogyan tudják egészségüket megőrizni a futással, a legegyszerűbben végezhető testedzéssel. Örömmel fogadunk minden olyan felajánlást, támogatást, amely hozzájárul a Rotary 23. Dabasi Futónap sikeréhez, és színvonalasabbá tételéhez.

A rendezvénnyel kapcsolatban további tájékoztatással készséggel áll az Önök rendelkezésére:
Ferenczy Tamara (06-20/913-5691) és dr. Ács Ferenc (06-30/960-8507)