Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. július 19. péntek
Emília, Esztella
Holnap: Illés napja lesz

Slider Dabasi ujsag

Nosseni vendégek a gimnáziumban

Gimnáziumunk élete izgalmasan alakul a külkapcsolatok terén is. A németországi Nossen városának Geschwister Scholl Gimnáziuma 29 tanulóval és 2 tanárnővel egy hetes látogatást tett nálunk március 18-24-ig.

Iskolánk diákjai ősszel egy szép hetet töltöttek a szász kisvárosban, most pedig közel 30 család látta vendégül a visszalátogató német csoportot. Az együtt töltött sok érdekes programmal tarkított hét gyorsan elrepült.

A kisvonattal megtett dabasi városnézés, a Kapisztrán-torony, a Rétesház, a Sári-Tájház, a Halász kúria, a budapesti városnézés, a Parlamentlátogatás és a Dunakanyarban tett kirándulásokon kívül a diákok részt vettek közös német-, angol- és énekórákon. Volt játékos sportvetélkedő, városismereti totó, lovas bemutató és fogathajtás illetve egy rendkívül izgalmas német - magyar barátságos futballmérkőzés is, melyet a döntetlen végeredmény után hetes rúgásokkal a magyar csapat nyert 2:1-re. A búcsúestét egy országismereti vetélkedő és a szülőktől kapott finomságokkal kiegészített magyaros pörköltvacsora zárta.

A hét során aláírásra került partneriskolai megállapodás értelmében, a rendszeres csereprogramokon kívül diákjainknak lehetősége van egyedileg is német- és angol nyelvgyakorlás céljából
Rövidebb (1 hét) vagy  hosszabb (1 hónap-1év) időt eltölteni a nosseni gimnáziumba, ami egy nyelvvizsga vagy érettségi előtt igen hasznos lehet.

Hálásan köszönjük a program megvalósításához nyújtott sok-sok segítséget és támogatást!

Élményeinket képekben osztjuk most meg mindenkivel.

Talabérné Kontra Hajnalka
német nyelvtanár

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.