Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2022. augusztus 12. péntek
Klára, Letícia
Holnap: Ipoly napja lesz

Egyházak

Dabasi Református Egyházközség

 II. kerület: Szilágyi János lelkész dabasireftemp ikon
 Templom:  Dabasi Református Egyházközség temploma
 Cím:  2370 Dabas, Ravasz László u. 7.
 Telefon:  06/29/362-280
 Mobil:  06/30/400-5957
 Email:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 Weboldal:  www.parokia.hu
   
   
 

Homlokzat előttitornyú, 1793-ban épült, copfstílusú templom. Tornyát 1888-ban magasították. Toronyszélek, rusztikázva, toronyóralap aediculás keretben, templomszélek erősen lesarkítva. A karzat két zömök pillérrel tartott. Szószéke falazott, párnatagos, fölfelé kecsesen ívelő, mélyített mezőben feszton díszekkel. Szószék felett ószövetségi táblák. Egyszerű, példásan szép, arányaiban mértéktartó, jellegzetesen falusi templom. Templomkertjében napóra-jelzőkő van felállítva.

Kossuth László műemléksírját 1879-ben állították fel. A 9 láb magasságú síremlék, Gerenday Antal híres műhelyéből szürke gránitból, mely Schlick gyárában öntött 12 láb hosszú, 8 láb széles és erős vasrácsozattal van körülvéve. 1880. június 13-án országos ünnepség keretében, a Nemzeti Színház Énekkara, Bercsényi Béla színművész "Kossuth atyja" c. vers szavalása és a Halász Geyza által mondott felavató beszéd mintegy hatezer ember részvételével történt. Ekkor helyezték el a síron Kossuth Lajos turini koszorúját, mely a templom márványszekrényében van elhelyezve, értékes műemlékként.

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.