Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. július 14. vasárnap
Örs, Stella
Holnap: Henrik, Roland napja lesz

Sporthírek 2010

Lovas hírek

Különböző lovas versenyeken szerepeltek dabasi sportolók az elmúlt hetekben. Fogathajtásban Dabason, díjugratásban pedig Simonpusztán rendeztek versenyt.

Városunkban 15. alkalommal megrendezett fogathajtó versenyen, "C" kategóriás (amatőr) sportolók vettek részt 3 megyét képviselve (Bács-Kiskun, Pest, Békés). A díjugratáson Dabast a Szervál SE versenyzője, Lovestyán Rita képviselte.

Lovas nap a Jubileumi parkban

A Dabasi Lantos Mihály Lovas SE által szervezett fogathajtó versenyre húszan neveztek. Az idő mindenkinek, a siker viszont immár harmadik éve a fülöpházi Vicus Szabolcsnak kedvezett. Mind az alap akadályhajtó, mind a délután megrendezett vadászhajtó versenyt ő nyerte meg.

A szervezők érdemként könyvelhették el, hogy négy 20 év alatti versenyző állt starthoz, ami sportág fejlődéséhez mindenképpen hozzájárul.

A nagyszámú közönség többek között egy csikós bemutatót és a Mészáros gyermekek lovas programját is megtekinthette. A rendezvény színvonalát kirakodóvásár és állatsimogató is emelte.


Díjugratás Simonpusztán

A simonpusztai lovaspálya április 23-25-én népesült be, ahol a helyi lovasklub által megrendezett háromnapos díjugrató versenyre került sor. A 236 ló és 146 lovas 30 versenyszámban mérhette össze tudását.

Városunk sportolója, Lovestyán Rita a szombati versenynapon állt rajthoz Titusz nevű lovával. A páros hibátlan, precíz lovaglással, 64,89 mp-es időeredménnyel a 11. helyen végzett. A versenyszám hiba-idős elbírálással zajlott, azaz a helyezéseket a pálya teljesítésének ideje és a lovagolt hibapontok száma határozta meg.

Rita elmondta, hogy lovának két hónapos kényszerpihenője után ez volt az első versenye. A cél egy korrekt, hibátlan lovaglás volt, melyet sikeresen végrehajtottak. Elégedett lova teljesítményével, és készülnek a következő megmérettetésre.

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.