Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. június 19. szerda
Gyárfás
Holnap: Rafael, Dina, Polett napja lesz

Sporthírek

20. Jubileumi Dabasi Futónap

Várjuk a futókat 2023. Május 21-én vasárnap a 2,5 km és 10,5 km-es távon a hagyományos útvonalon. Regisztráció 7 órától az OBO Arénánál.
Előregisztráció : http://www.korido.hu/2023DabasiFutonap_reg

Speakerek:
NOVODOMSZKY ÉVA műsorvezető.
La Coppola Express, Dabas.
HENDE MÁTÉ műsorvezető, ceremóniamester.

Dabasi Lokálpatrióta Egyesület és magán személyek szervezésében 2023. május 21-én (vasárnap) kerül sor a 20. Jubileumi Dabasi Futónap megtartására, amely városunk egyik legnagyobb tömegsport-rendezvénye. A Futónapot idén is az „Inkább lódulj, mint bódulj” szlogennel drogprevenciós jelleggel szeretnénk megtartani.

Az idei évben újdonságnak számít, hogy a 20. Dabasi Futónapot és a 3. Futókörök Napját Dabason azonos napon, május 21-én tartjuk, így igazi FUTÓMAJÁLIST szervezünk a résztvevőknek. A Dabasi Futónapon délelőtt két futóverseny lesz: 2,5 km és 10,5 km. A Futókörök Napján pedig 9 órától 17 óráig folyamatosan lehet futni, sétálni a rekortánpályán. Futásotokkal hozzájárulhattok, hogy a tavalyi évhez hasonlóan ismét Dabas város végezzen első helyen az országos versenyben.

A hagyományos Dabasi Futónap a megszokott 2,5 km-es és negyedmaratoni táv teljesítésére nyújt lehetőséget négy korosztály (alsó és felsőtagozatosok, középiskolások és 18 év felettiek) számára. A jubileumi Futónap alkalmából minden távon chipes
időmérést biztosítanak a szervezők (rajtszámra applikált egyszer használatos chip segítségével). A chipes időmérés elősegítése érdekében kérjük, hogy a futók éljenek az előnevezés lehetőségével.

Előnevezni a www.dabasifutonap.hu oldalon, illetve Dabasi Futónap Facebook oldalán van lehetőség.

Azok számára, akik az előregisztráció lehetőségével nem tudtak élni május 21-én reggel 7:00 órától helyszíni regisztrációt biztosítunk. Az előregisztráltak is ettől az időponttól tudják átvenni a rajtszámaikat. A Futónap továbbra is minden részvevő számára ingyenes, de az egyedi Futónapi pólók korlátozott száma miatt, csak az első 1000 futó számára tudunk biztosítani pólót. A futónapi pólók kiosztása is reggel 7:00 órától történik a helyszínen a rajtszámok felmutatása alapján. Az előregisztrációval rendelkező futóknak is érdemes korán felvenni a rajtszámot, mert csak az első 1000 rajtszámot felmutató személy jut garantáltan futónapi pólóhoz.

A Futónap népszerűsége évről évre növekszik, a tavalyi Futónapunkon már több mint 1200 személy vett részt, ezzel a Dabasi Futónap a térség egyik legnagyobb szabadidős rendezvénye lett.

A résztvevők között kisorsolunk 1 db kerékpárt, és értékes szponzori ajándékokat. Természetesen az első három helyezett nemenként és korcsoporton ként a dobogóra állva veheti át a helyezéséért járó emlékérmet. Az idén is a létszám arányosan a
legtöbb diákkal résztvevő három iskolát egyenként 70 ezer, 50 ezer, és 30 ezer Ft értékű sportszervásárlási utalvánnyal díjazzuk.

A Dabasi Futónap kezdetektől fogva díjmentes, Támogatóink segítségével tudjuk a fiatalabb korosztályokat megismertetni a rendszeresen végzett testmozgás előnyeivel, ötletet adni ahhoz, hogyan tudják egészségüket megőrizni a futással, a legegyszerűbben végezhető testedzéssel. A támogató felajánlásukhoz az MBH Bank (volt Budapest Bank) dabasi fiókjánál vezetett 10103829-47338400-01000006 számú bankszámlánk áll rendelkezésre.

A rendezvénnyel kapcsolatban további tájékoztatással készséggel áll az Önök rendelkezésére: Ferenczy Tamara (06-20/913-5691) és dr. Ács Ferenc (06-30/960-8507).

Bízunk benne, hogy városunk fiataljai és lakói a 2023-as esztendőben is nagy számban vesznek részt a futónapi rendezvényen.

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.