Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. július 24. szerda
Kinga, Kincső, Kerka
Holnap: Kristóf, Jakab, Zsaklin napja lesz

Archív híreink 2017

Évzáró Ünnepi Képviselő-testületi Ülés

December 18-án került megrendezésre az Évzáró Ünnepi Képviselő-testületi Ülés a Sári Zarándok-és Kulturális Központban. A rendezvényen Kőszegi Zoltán polgármester évértékelő beszédét követően átadásra kerültek Az év kisvállalkozója, Az év nagyvállalkozója, Az év egyik legkiemelkedőbb kulturális eseménye, valamint Az év kulturális eseménye kitüntetések is.

Az ünnepségről készült képanyagok megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

Díjak és díjazottak:

Az év kisvállalkozója a Virág Mindenkinek Kft.
A kapcsolatok évében a képviselő-testület egy olyan kisvállalkozást tüntet ki az év vállalkozója elismeréssel, amely tevékenységével hozzájárul a kapcsolatok erősödéséhez. A vállalkozás vezetője, Marcsi és testvére Anikó színvonalas szolgáltatásaival a családi eseményeket szolgála immáron 20 éve. A Virág Mindenkinek Kft. a dabasi városközpont szívében sok éve szolgálja színvonalas, minőségi szolgáltatásaival a vásárlóközönséget. Az üzlet és tulajdonosa évek óta számos országos elismerésben részesült. Egész évben változatos, az évszakokhoz és ünnepkörökhöz igazított kirakatokkal és széleskörű kínálattal várja az üzlet a vásárlókat.

A virágüzlet jelentőségét bizonyítja, hogy egy-egy jelentősebb évfordulókor, Anyák Napján, vagy ballagásokkor 300-400 csokrot vásárolnak meg tőlük egy-két nap alatt. Közreműködőként, vagy önálló szervezőkét több jelentős városi programot is életre hívott, ilyen például a tavaszi Esküvő kiállítás. Szaktudásával aktív közreműködője volt 2008-ban a Sári Rétesház kialakításának és korhű bútorokkal történő berendezésének. Az év folyamán jelentős támogatást nyújt a város katolikus templomaiba, számos alkalommal biztosítja az oltárok díszítéséhez szükséges virágokat, virágtálakat Sáriban, Dabason, Gyónon és Dabasi-szőlőkben is.

Gogolák Mária és a Virág Mindenkinek Kft. az elmúlt években nyújtott magas színvonalú teljesítményével öregbítette településünk hírnevét, egy jól működő, prosperáló családi vállalkozást hívott életre, amely jelentős hírnévre tett szert az elmúlt egy évtizedben. Méltán veheti át 2017-ben az év vállalkozója elismerést.


Az év nagyvállalkozója a Lakto Kft.
Városunk egyik legnagyobb, európai színvonalú mezőgazdasági termelője a Lakto Kft., amely 20 éve, 1997 óta a jelenlegi tulajdonos vezetésével működik. Városunk egyik kiemelt adófizetője, több mint félszáz embernek biztosít közvetlenül megélhetést. A Lakto Kft. jelenlegi formáját 1990-ben nyerte el a Fehérakác Mgtsz. utódjaként.

Folyamatosan figyelemmel kísérik az újabbnál újabb fejlesztési lehetőségeket, maximális odafigyeléssel igyekeznek tejelő teheneik igényeinek kielégítésére, megőrizve ezzel a minőségi tejtermelést. Az Állattenyésztési és teljesítményvizsgáló Kft. által minden hónapban közzétett országos termelési rangsorban folyamatosan az első 10 között szerepel a tehenészet. Az állatok egészségesek,gyönyörűek, szelídek, ami nagy mértékben befolyásolja a tej minőségét.

A Lakto Kft. Dabas Város Önkormányzatával együttműködve évek óta fogadja a településre érkező testvérvárosi csoportokat, gazdasági szereplőkből álló delegációkat. A vállalkozást az innovatív megoldások, a magas minőségi teljesítmény és a nagyfokú megbízhatóság jellemzi, több jelentős pályázati fejlesztés megvalósult már a tehenészeti telepen, ezek közül két beruházást is dr. Fazekas Sándor Földművelésügyi miniszter úr adott át.

A kapcsolatok évében különösen fontosnak tartottuk, hogy a díj odaítélésével is elismerjük azt a nyitottságot, partnerséget, amelyet minden alkalommal tapasztaltunk a cégvezetés részéről. Lehetett szó erdélyi gazdák továbbképzéséről, testvérvárosi delegációk fogadásáról, Kővágó Ignác mindent félre téve mindig nagy örömmel és lelkesedéssel és szeretettel fogadta vendégeinket. Idén az ősszel megrendezett OMÉK kiállítás alkalmával egy neves szakmai eseménynek is otthont adott városunk és a Lakto Kft, ahol az Európai Holsten fríz termelő ágazat legjelesebb tagjai vettek részt.

Munkájukat, együttműködésüket köszönjük, további sok sikert és aktív éveket kívánunk.

Az Év egyik legkiemelkedőbb kulturális eseménye díjat az idei évben az Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája és Kollégiuma nyerte el. Az intézmény a 2017-es évben külön figyelmet szentelt névadójának, Kossuth Zsuzsannának 200. születési évfordulójára. Az ezzel kapcsolatos eseménysorozat megvalósításáért kerültek díjazásra.​

A programok szervezésében és lebonyolításában az alábbi kollégák működtek közre a legaktívabban: Hornyákné Bollók Mária, Laja István, Molitor Erika, Szóládi Erika és Szücsné Balázs Julianna.

Az év kulturális eseménye
Az év kulturális eseményének a képviselő-testület egy olyan eseménysorozatot nyilvánított, amely több mint egy éven keresztül zajlott, és a település leghíresebb szülötte, a 133 éve született és 100 éve elhunyt Gyóni Áchim Géza emléke előtt tisztelegtünk, irodalmi munkásságát ápoltuk.

Az emlékévet 7 szakmai pillérre építve szerveztük meg számos helyi közösség és széleskörű szakmai grémium bevonásával. Az események fővédnöke prof DR. Szakály Sándor volt, a Veritas Intézet főigazgatója. Társszervezőként mellénk állt a konzervatív Szózat folyóirat. Az emlékév eseményeinek megvalósítását kiemelten támogatta Balog Zoltán és az Emberi erőforrások minisztériuma.

A hét pillér az emlékszoba megújítása és az emlékpark kialakítása, vándorkiállítás megszervezése a Sternegg-gyűteményből, országos Gyóni Géza versmondó verseny megvalósítása, kiadványok megjelentetése (Gyóni Látomások, Tizenkét hónap tizenkét érv Gyóni Géza mellett, Jajszavas írások) emléktáblák létrehozása (Dabasi-szőlőkben és Przemyslben), Centenáriumi megemlékezés megszervezése június 25-én, valamint a Gyóni Géza életét bemutató színdarab bemutatása volt.

A Zlinszky-család Sternegg gyűjteményét Szabó József János hadtörténész közreműködésével feldolgoztuk és kiállítottuk, a Kerekes László Alkotó kör tagjai versillusztrációkat készítettek, amelyet szakmai zsűri bírált el, majd egy válogatás verseskötetben jelent meg. A Szózat közreműködésével valósult meg a Hungarovox Kiadó gondozásában a tanulmánykötet, majd saját kiadásban megjelent a Gaál Áron által fordított orosz-magyar hiánypótló Gyóni Géza válogatás könyv. Dóczy Péter színművész darabot írt és mutatott be színész társaival a Dabasi Napokban a költő életéről.

Az evangélikus egyházközséggel együttműködve megvalósult az emlékszoba felújítása, ú szerű megfogalmazásban való megjelenítése, valamint a Luther udvar megépítése Ligetvári István és Dorottya tervei alapján. Valentyik Ferenc Fagyott könnycseppek címmel adott közre válogatás kötete az Antológia kiadó gondozásában.

És végül kialakult egy nagyon ó személyes kapcsolat a család leszármazottjával, Szakolczai Katalinnal.

Az eseménysorozat koronája 2017. december 16-án a Magyar Örökség díjátadó volt. Ez az elismerés azt jelenti, hogy a neves szakmai zsűri döntése alapján Gyóni Géza költészete és Patriotizmusa bekerült a magyar örökség aranykönyvébe.

Az eseménysorozat szervezői, segítői, akik elismerésben részesültek:

1.    Valentyik Ferenc
2.    Szakolczai Katalin
3.    Mráz Lídia
4.    Feldman László
5.    Kapui Ágota
6.    Kossuth Kulturális Központ
7.    Ligetvári István és Ligetvári Dorottya
8.    Kovács Dóra enteriőr tervező
9.    Evangélikus egyházközség és Janicsák Jánosné emlékszoba gondnoka
10.    Gyóni Géza Nyugdíjasklub Egyesület
11.    Szabó József János
12.    Zlinszky-család

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.