2020. november 29. vasárnap
Taksony, Brenda
Holnap: András, Andor, Endre napja lesz

Archív híreink 2017

Elhunyt Szlama László

Fájdalommal és megrendüléssel tudatjuk, hogy 2017. április 29-én hosszan tartó súlyos, de méltósággal viselt betegség után megtért teremtőjéhez Szlama László, többszörösen kitüntetett dabasi népzenész.

Szlama László az 1996-ban megalakult Aranypáva-díjas Kéknefelejcs Citerazenekar vezetőjeként vált közismertté nem csak Dabason és térségében, hanem határokon innen és túl egyaránt. A citerazenekar tagjaiból alakult meg a Szederinda moldvai népzenét játszó zenekar, majd az fiatalabbak képzését segítő Mákvirág Citerazenekar.

Népzenészként az elmúlt két évtizedben sok településen segítette népdalkörök, citerazenekarok megalakulását, működését, számos helyen oktatott. Családjával, népzenész gyermekeivel Kárpát-medence szerte képviselte városunkat, öregbítette településünk hírnevét.

Az autentikus népzenei kultúra népszerűsítése és továbbörökítése, valamint a hagyományápolás területén végzett munkásságát több alkalommal is elismerték, átvehette a Dabas Város Kultúrájáért Karacsné Takács Éva-díjat, a Pest Megye Művészetéért díjat, a Pro Urbe Dabas, valamint legutóbb az Egyetemes Kultúra Lovagja elismerést is.

2016. februárjában a Kossuth Művelődési Központ kezdeményezésére nagyszabású jótékonysági gálaestet szervezetünk a Sportcsarnokban gyógyulásáért. A hívó szóra megmozdult a szakma, a zenésztársak a térség és a város közössége, hogy Laci iránti együttérzéséről, támogatásáról, szeretetéről tegyen tanúbizonyságot.

Szlama László eltávozása pótolhatatlan veszteség városunk közösségének és a hazai népzenei kultúrának.

Nyugodjon békében!

 

 

szlama laci

Kattintson a képre a nagyításhoz.

Nagyítás
Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.