2018. május 26. szombat

MEGHÍVÓ a VIII. Magyar Zarándokút Konferenciára

Ezúton, tisztelettel meghívom Önt a VIII. Magyar Zarándokút Konferenciára
Helyszín:
Baja Városháza (Baja, Szentháromság tér 1.)
Időpont:
2018. március 23. (péntek) 13.00 óra

A Magyar Zarándokút idei megnyitása előtt, hagyományainknak megfelelően, megrendezzük a Magyar Zarándokút Konferenciát immár nyolcadik alkalommal.
A konferencia fő témája:
Tájékoztató a Magyar Zarándokút 2017. és 2018. évi programjairól

Konferencia programja:

13:00 – 13:15 Regisztráció

13:15 – 14:00 Köszöntő
Köszöntő: Fercsák Róbert, Baja polgármestere
Köszöntő: Kőszegi Zoltán, a Magyar Zarándokút Társulás elnöke
Zarándoktelepülések Bács-Kiskunban: Rideg László, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat elnöke
Staféta átadása: 2018. évi zászlós zarándokokat bemutatja Schmittné Makray Katalin és Benkő Péter
Magyar Zarándokút - 2018: Rumi Imre, a Magyar Zarándokút Egyesület elnöke.

14:00 – 14:15 Kávészünet

14:15 – 14:45 A Magyar Zarándokút gyöngyszemei – Biatorbágy: Tarjáni István, polgármester
14:45 – 15:45 "Uram Isten és Szent László!" Tóth Péter Lóránt versvándor előadása
15.45 – 17.15 Zarándokdelegáció járt Santiago de Compostelában: Szesztai György, elnökségi tag
17.15 – Városi séta dr. Zöld Lászlóné és Majorcsics Gábor vezetésével
18.00 – Templomlátogatás, mise

A konferencia ingyenes. A rendezvényen bárki részt vehet.
A Bajai Zarándokházban lesz lehetőségünk szállásra, amely a Magyar Zarándokút Egyesületnél igényelhető, továbbá közös vacsorán történő részvétel kérhető a jelentkezéssel együtt.
(Szállásdíj: 2800-Ft/fő/éj, vacsora a Sobri halászcsárdában: 2400-Ft/fő. A díj a regisztrációkor fizetendő kézpénzben.)
Kérem, hogy mindenki mielőbb, jelezze részvételi igényét. Jelentkezés a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre történő megküldéssel történhet.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Érd, 2018. február 20.

Rumi Imre
egyesületi elnök sk.

A meghívó letölthető anyaga:
letoltes ikon pdf01