Vargáné Kovács Éva

Vargáné Kovács Éva 39 éve dolgozik a Gyóni Géza Általános Iskolában. Pedagógus pályafutását az Esztergomi Tanítóképző Főiskola végzős hallgatójaként kezdte meg, az intézményben, ahol tanítóként gyerekeket tanított írni, olvasni, számolni. Majd elvégezte a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolát, azóta a felső tagozaton magyar nyelv és irodalmat tanít. 2018-ban Pedagógus II minősítést szerzett.

Munkája során generációk tapasztalhatták meg magyar nyelvünk szépségeit, melynek ápolását a szívén viseli. Tanítványai eredményesen vesznek részt a tankerületi „Szép magyar beszéd” versenyen, szerepelnek irodalmi műsorokban. Figyelemmel kíséri a színházi előadásokat, az irodalommal kapcsolatos fontos események lehetőségeit, tanulóit ösztönzi arra, hogy részt vegyenek ezeken a programokat. Rendszeresen szervez az iskola felsős diákjai számára színházlátogatásokat. Osztályfőnökként fontos feladatának tartja a közösségépítést, az ebben rejlő nevelési helyzeteket a tanórán kívüli foglalkozások szervezésével maximálisan kiaknázza.

Az iskolai rendezvények, ünnepségek szervező tagja, kreatív, sokrétű ötleteivel színessé teszi az iskola rendezvényeit. Tanulóival városi ünnepségeken is rendszeresen szerepel, az évente megrendezésre kerülő Gyóni Géza megemlékezések és az október 23-i nemzeti ünnepünk alkalmából is rendszeresen fellépnek tanítványai. Munkaközösségi – vezetőként nemcsak feladatot vállal, hanem véleményével, javaslataival segíti, előre viszi az iskolai munkát.

A nevelés, oktatás során szervezett szakmai , pedagógiai tapasztalatait kollégáival megosztja, szívesen kipróbálja az innovatív pedagógiai módszereket. Energikus, vidám, jó, humorú személyiségével a tantestület meghatározó tagja.

Családjával is mintát ad három gyermek édesanyja, hiteles pedagógus egyéniségét, a tanítás iránti szeretetét mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy közülük a két nagyobbik Adrienn és Csaba, akik már munkába álltak, szintén a pedagógus pályát választották hivatásul. Natália pedig a felsőfokú tanulmányaira készül.

A kitüntetés átadásával szeretnénk kifejezni köszönetünket és hálánkat tanárnőnek a város ifjúságáért, különösen is a felnövekedő gyóni nemzedékekért végzett közel négy évtizedes munkásságáért.

A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek oldalainkon ide kattintva.