2020. augusztus 6. csütörtök
Holnap: Ibolya, Afrodité napja lesz

Kitüntetettek

Városi keresztút

A városi keresztutat 2009 nagyböjtje óta minden év tavaszán megszervezik a virágvasárnapot megelőző második hét péntekén.

A város kántorai, hitoktatói az önkormányzat közreműködésével, ezzel a nagyszabású gyalogos keresztúttal igyekeznek felhívni a városban élők figyelmét a közelgő húsvét ünnepére. A résztvevők 17 km hosszan, a város valamennyi katolikus templomát, kegyhelyét végig járva hordozzák a megváltó keresztjét.

A keresztút elmélkedéseit minden évben más téma köré szervezik és más más szándékra ajánlják fel. Így az elmúlt tíz évben imádkozhattunk a családok egységéért, a papi hivatásokért, Mindszenty József bíboros, hercegprímás boldoggá avatásáért, az eltévelyedettek megtéréséért, hálából az isteni irgalmasság által kapott kegyelmekért. Az idei évben pedig dabasi tanúságtevők keresztúti gondolataiból álltak az elmélkedések.

Ez a jelentős közösségi összefogással megvalósuló esemény Dabasi-szőlők templomából indul és a Szent János Katolikus Általános Iskola kápolnájáig vezet. Minden évben több százan vesznek részt az eseményen, egyben sokakhoz jut el általuk a keresztúti üzenet, hiszen minden évben imádságos szentképet készítünk, amelyet az út mentén mindenkinek átadunk. Az esemény a város és a városi keresztény közösség összetartozását is kifejezi.

Méltán kapja 2019-ben a Legyen példa az életed év záróeseményén ez a példamutató kezdeményezés az év közösségi eseménye díjat, amelyhez szívből gratulálunk.

A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

VÁROSHÁZA

hivatal01