Kollár Lászlóné Vitvindics Mária

Kollár Lászlóné Vitvindics Mária a Szent János Katolikus Általános Iskola Ének-zene szakos pedagógusa, az egyházi iskola több mint 70 fős gyermek és jelentős számú pedagógusokból, szülőkből és öregdiákokból álló felnőtt kórusának vezetője.

Férje Kollár László, az iskola igazgatója, gyermekeik: Balázs, Kerekegyháza plébánosa, és Kinga az Eszterházy Károly Egyetem (Eger) ének-testnevelés szakos végzős hallgatója.

Általános Iskolai tanulmányait Gyónon végezte, majd a Patrona Hungariae Katolikus Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskolában tett érettségi vizsgát 1978-ban. Ezt követően az egri Főiskola Tanárképzőjében történelem-ének szakos diplomát szerzett 1982-ben, Budapesten a kántorképzőben sikeres kántori vizsgát tett. 1981-2007 között az örkényi Huszka Hermina Ált. Iskolában tanított, majd 2007-től a Szent János Katolikus Általános Iskola tanára, kórusvezetője. Kórusai számos helyi rendezvény színvonalát emelték már. Rendszeres résztvevői az idősek karácsonyi ünnepségeknek, az adventi városházi estéknek, minden évben a település egy-egy egyházközségét templomi hangversennyel örvendeztetik meg, valamint közös szentmisei szolgálatot is végeznek. Több alkalommal részt vettek a trianoni évforduló alkalmából szervezett megemlékezéseken az augusztus 20-i ünnepségeken, sőt szolgáltak a Böjte Csaba atya által a sportcsarnokban celebrált szentmiséjén. Kollár Lászlóné pedagógiai munkáját jól jellemzi a színpadra lépő gyermekek nyitottsága, bátorsága, színpadképessége. Hangsúlyt fektet a tehetséggondozásra, hiszen számos tanulója jelentős helyi és országos versenyeredményekkel is büszkélkedhet. A Mária Rádió által rendezett országos és határon túli kórusversenyen ezüstminősítést, megyei énekversenyen 2. helyezést, az Országos Apáczai ének versenyen 1 helyezést értek el.

Kollár Lászlóné Marika a városi és különösen is a gyóni társadalmi életben fontos szerepet vállal, a dabas-gyóni Katolikus Egyházközségi Tanácsadó testület tagja, és harminc éve a gyóni katolikus templom kántora. Az egyházközségért végzett önzetlen munkája is példaadó a gyermekek és szülők számára. Férje közel tíz éve az iskola igazgatója, aki mindig számíthat felesége támogatására.

Kollár Lászlóné Vitvindics Mária tevékenységével öregbítette városunk hírnevét, pedagógiai eredményei, a tanári pályán eltöltött három és fél évtizedes munkássága és közösségi tevékenysége alapján egyaránt méltó a Dabas Ifjúságáért Kászonyi Dániel-díjra 2017-ben.

A díjátadásról készült fényképek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.