Sikari Orbán

Sikari Orbán nevéről legtöbbünknek a tiszta, rendezett közterületek, a szépen gondozott parkok jutnak eszünkbe. A város intézményeinek környezetét díszítő kertek és sétányok megtervezése és megépítése is az ő nevéhez kötődnek. Számára a kertépítészet nem csak egy munka, mondhatjuk, hogy hivatásává vált a környezetszépítés.

Legyen szó főtérről, intézmények kertjéről, településrészi közösségi terekről, minden esetben körültekintően, gondosan, lelkiismeretesen végzi munkáját, amelynek eredményét mindannyian élvezhetjük. Az elmúlt években nagy szerepet vállalt az önkormányzati beruházások során kialakított intézmények környezetrendezésében, az ő munkáját dicséri a Nemes-kúria, a Kossuth Ház Galéria, a Térségi Holokauszt Emlékpont, parkrendezése, sőt oroszlánrészt vállalt a Kossuth-sír visszahelyezésével párhuzamosan zajló temető-rehabilitációban, az emlékpark kialakításában és a Zlinszky utca környezetszépítésében.

Sikari Orbán kiemelkedő teljesítménnyel vesz részt Dabas Város tiszta környezetének kialakításában, természeti környezetének védelmében ezért méltán kapja a Dabas Környezetvédelméért Télessy István-díjat.

A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.