2020. szeptember 19. szombat
Vilhelmina, Dorián
Holnap: Friderika napja lesz

Civil szervezetek

Kosztolányi Családfakutató Egyesület

Elnök: Kosztolányi Gyula Kosztolányi Családfakutató Egyesület
Cím: 2370 Dabas,Fő u. 59.
Telefon: 70/337-5315; 30/740-8746
Mobil: 30 740-87-46
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Honlap: kosztolanyicsaladfa.hu
Tevékenység besorolása: művelődés
Adószám: 18698154-1-03
Bankszámlaszám: B3 Takarékszövetkezet: 64400082-30075610-51100001
 
 

Az egyesület célja:
Napjainkban világszerte és Magyarországon is egyre többen vágynak megismerni a családjuk régmúltját. Családfakutató egyesületünk az 1222-es évektől jegyzett  ősi, magyar Kosztolányi családon belül hivatott egyesíteni az ilyen érdeklődésű emberek tevékenységét a családi őstörténet kutatására, családfák keresésére, összeállítására, karbantartására. Az egyesület további céljai az egymástól távolra sodródott Kosztolányiak, a nehéz körülmények között élő Kosztolányiak felkutatása, segítése, tehetséges fiatalok tanulmányainak segítése. (Az utóbbiak az egyesület jelenlegi szerény anyagi körülményei miatt csak terv szintjén maradnak.)

A 2002 decemberében alapított egyesület eddigi tevékenységéről:

  • 2003. június 03-án  az 1. Kosztolányi Világtalálkozó (KVT) megszervezése. Magyarországról, Ausztriából, Csehországból, Franciaországból, Németországból, Szlovákiából, Új Zélandról és az USA-ból is érkeztek résztvevők, mintegy 300-an.

  • 2004-2014 között néhány mini találkozót szerveztünk Dabason és a felvidéki Búcson. Szegeden is részt vettünk egy Kosztolányi találkozón.

  • Beindult illetve folytatódott a családfák kutatása is. Közben az I. KVT-én kialakult barátságok erősödtek a korábban egymás előtt ismeretlen Kosztolányiak között. Sőt a távolra került közvetlen rokonok leszármazottai közül is többen megismerték egymást.

  • 2014.09.27-én megrendeztük a II. KVT-t mintegy 100 résztvevővel. Ide az erdélyi (székelyudvarhelyi) rokonok is küldtek képviselőt.

A találkozókon előadások hangzanak el az eleinkről, a kutatási eredményekről. A szekcióüléseken és a program közti szünetekben épülnek az új emberi kapcsolatok, barátságok. Természetesen az internet közösségi oldalain folytatódik a kapcsolattartás és építés. Az egyesület elnöke a Facebook oldalán  több mint 250 Kosztolányival tart kapcsolatot. Kosztolányi Zoltán alelnök több mint 100 fő Kosztolányival levelezik illetve áll kapcsolatban. Neki köszönhető lesz az előkészület alatt álló kb. 500 oldalas Kosztolányiakkal foglalkozó könyv tartalmi része zömének a megírása. Az egyesületi tagok száma 25-33 között ingadozik.

Kosztolányi Ferenc alelnök az egyesületünk serkentője és mozgató rugója. Nem hagyja az egyesületet ellaposodni.

Rendszeresen látogatjuk a Kosztolányi család ősi fészkét a felvidéki Nemeskosztolányt (Zemianske Kostolany-t), ahol nagy tiszteletet érdemelt ki a korábban ott élt Kosztolányi család. Itt mindig szívesen fogadnak bennünket a polgármesteri hivatalban, a katolikus és az evangélikus templomban is, bár már senki nem beszéli a magyar nyelvet amióta nem élnek itt a Kosztolányiak.
Jó a kapcsolatunk a Felvidéki Rock Színházzal, aminek alapítója Kosztolányi Henriett. A színház változó helyszíneken lép fel a Kárpát-medencében. Fellépnek a következő világtalálkozónkon Dabason  is, ahol Kosztolányi Dezső néhány általuk megzenésített versét fogják előadni.

A 3. világtalálkozónk is a szokott helyen az Érdi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium aulájában lesz 2018.09.22-én.

Jelenleg tovább folyik a kutató munka és a III. KVT előkészítése.

Az egyesület vezetősége és elérhetősége:

Elnök: Kosztolányi Gyula: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Alelnök: Kosztolányi Ferenc: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Alelnök: Kosztolányi Zoltán: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Kosztolányi Családfakutató Egyesület

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.