Új regionális pénzintézet alakult

Nyomtatás

A B3 Takarék tíz takarékszövetkezet egyesüléséből jött létre.

Tíz takarékszövetkezet egyesülését követően, 2015. augusztus 31-én megalakult a B3 Takarék Takarékszövetkezet, amely 123 fiókjával és 100 milliárd forintos mérlegfőösszegével a Közép-magyarországi régió meghatározó hitelintézetévé válik.

Szeptember 1-jétől az új, egyesült takarékszövetkezet minden fiókjában már egységes termékekkel és szolgáltatásokkal, valamint mindenütt egységes kondíciók mellett szolgálják ki az ügyfeleket.
Az egyesülésben részt vevő takarékszövetkezetek – Szentgál és Vidéke, Alsónémedi és Vidéke, Balaton-felvidéki, Ercsi és Vidéke Körzeti, Érd és Vidéke, Forrás, Kápolnásnyék és Vidéke, Kaposmenti, Sárbogárd és Vidéke, valamint a Zirci Takarékszövetkezetek – célja a Közép-magyarországi régió vezető hitelintézetének létrehozása volt, egy olyan hitelintézeté, amely Budapesttől a Balatonig, egységes termékekkel és szolgáltatásokkal a korábbinál magasabb színvonalon tudja kiszolgálni az ügyfeleket.

A B3 Takarék működési területe a főváros mellett négy megyére terjed ki, és összesen 123 fiókban azonos kondíciók mellett szolgálja ki 130 ezer ügyfelét. A pénzintézet mérlegfőösszege a fúziót követően eléri a 100 milliárd, míg saját tőkéje meghaladja az 5,7 milliárd forintot, és több mint 500 munkavállalót foglalkoztat.

Az új regionális pénzintézet jelentős üzleti bővülést tervez, elsősorban a hitelezés, és kiemelten a vállalati hitelezés területén számol középtávon jelentős, 20-30 százalékos növekedéssel. Az egyesült takarékszövetkezet a korábbinál lényegesen nagyobb üzemméretének és hitelezési képességének köszönhetően a kkv-szegmens és az agrárium mellett immár a nagyvállalatokra is célügyfélként tekint.  A nagyobb üzleti aktivitás és az alacsonyabb fajlagos költségszint (a tíz takarékszövetkezetnek a párhuzamosságok felszámolása mintegy tíz százalékos költségcsökkentést jelent) eredményeként a B3 Takarék középtávon évi több százmilliós pozitív eredménnyel kalkulál.

A tíz takarék egyesüléséhez jelentősen hozzájárult a két éve elindult integrációs folyamat, amelynek révén a takarékszövetkezeti szektorban megteremtődtek az egységes üzletpolitika, a közös termék- és szolgáltatási struktúra kialakításának feltételei – mondta Vida József. A B3 Takarék elnök-ügyvezetője hozzátette: „ma a takarékok már egységes kockázatkezelési szabályok szerint működnek, fokozatosan összehangolják marketingtevékenységüket és ügyfélakvizíciós módszereiket. Ennek köszönhető, hogy az egyesült takarékszövetkezet mind a piaci súlya, mind a nyújtott szolgáltatások terén minőségileg új kategóriába léphet: takarékszövetkezetként képes felvenni a versenyt a kereskedelmi bankokkal.

További információk a pénzintézet weboldalán olvashatóak: www.b3takarek.hu

Print Friendly, PDF & Email