2019. február 16. szombat
Julianna, Lilla
Holnap: Donát napja lesz

Híreink

Öt év után újra Dabason járt a FILI

A szentegyházi gyermekkórus adventi koncertturnéja második állomásaként érkezett Dabasra. A száznegyvenöt tagú gyermekkar egy teljes hétvégét tölthetett városunkban.

A dabasi polgárok száztíz kórustagot fogadtak be és gondoskodtak a hétvégi szállásukról otthonaikban. A világhírű gyermekfilharmónia adventi koncertjét a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium tornacsarnokában tartotta december 17-én este, teltház előtt. A résztvevőket Kőszegi Zoltán polgármester és Pánczél Károly országgyűlési képviselő, a Nemzeti Összetartozás Bizottság elnöke is köszöntötte, kiemelve a szentegyháziaknak a nemzet építésében, a nemzeti kultúra közvetítésében felvállalt szerepét. Az ünnepi koncerten mintegy hétszázan vettek részt, az eseményen tiszteletét tette Magyarország svájci nagykövete, Nagy István úr is.

A kórus a következő napon a budapesti Szent István Bazilikában adott hangversenyt, majd december 19-én indult útnak Dabasról, hogy további szolgálatát teljesítse magyarországi és ausztriai településeken, egészen karácsonyi hazaérkezéséig.
 
A dabasi emberek ismét szép példát adtak összefogásból, hiszen a helybeli családok fogadták otthonaikban a vendégeket, áldozatvállalásukat ezúton is köszönjük. Szintén köszönetet mondunk a szervezésben segítő valamennyi magánszemélynek és szervezetnek, különösen is a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium pedagógusainak és diákjainak, akik nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a kórus tagjai maradandó szép élményekkel gazdagodtak városunkban.
 
Feldman László

A koncertről készült fényképek megtekinthetőek galériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.
BŐVEBBEN ELFOGADOM